تعداد کودکان مبتلا به دیابت نوع 2 در 3 دهه آینده 700 درصد افزایش می یابد.

تعداد کودکان مبتلا به دیابت نوع 2 در 3 دهه آینده 700 درصد افزایش می یابد.

تعداد کودکان مبتلا به دیابت نوع 2 در 3 دهه آینده 700 درصد افزایش می یابد.

یک گزارش جدید افزایش چشمگیری را در تعداد کودکان مبتلا به دیابت نوع 1 یا نوع 2 در 37 سال آینده پیش بینی می کند.
برخی از کارشناسان، از جمله CDC، می گویند که این اطلاعات زنگ خطری است، اما برخی پزشکان هشدار می دهند که طراحی این مطالعه ممکن است اعداد را افزایش دهد.
کارشناسان می گویند راه هایی برای کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 وجود دارد.
بر اساس یک گزارش جدید، تعداد افراد زیر 20 سال مبتلا به دیابت ممکن است طی 37 سال آینده به شدت افزایش یابد.
این مطالعه که در Diabetes Care منتشر شده است، مبتنی بر مدل‌سازی است که افزایش موارد دیابت را در جمعیت زیر 20 سال از سال 2017 تا 2060 پیش‌بینی می‌کند.
در نهایت، دیابت نوع 2 می تواند نزدیک به 700٪ افزایش یابد و به افراد 20 ساله و جوان تر برسد - اگر CDC را منبع مطمئن خبر و 45 سال بالاتر را به عنوان یک عامل خطر برای این بیماری در نظر بگیرید، رقم شگفت انگیزی است.
دیابت نوع 1 که بیشتر در دوران کودکی و نوجوانی تشخیص داده می شود، می تواند با 65 درصد افزایش به 306000 برسد.
در مجموع، پروژه های تحقیقاتی نشان می دهد که 526000 نفر زیر 20 سال ممکن است تا سال 2060 به دیابت نوع 1 یا نوع 2 مبتلا شوند در حالی که این رقم در سال 2017 در همان گروه سنی 213000 نفر بود.
با این حال، فرافکنی فقط همین است - اما محققان خاطرنشان کردند که حتی اگر میزان تشخیص جدید دیابت در این گروه سنی در طول تقریباً چهار دهه آینده ثابت بماند، باز هم برای هر دو نوع دیابت (تقریباً 70٪ برای نوع 2 و تقریباً 3٪ برای نوع 1) افزایش می یابد.
دکتر دبرا هوری، سرپرست معاون مدیر عامل CDC، در یک منبع خبری معتبر گفت: "این تحقیق جدید باید به عنوان زنگ خطری برای همه ما باشد." حیاتی است که تلاش‌هایمان را متمرکز کنیم تا مطمئن شویم همه آمریکایی‌ها، به‌ویژه جوانان ما، سالم‌ترین هستند.
کیمبرلی گومر ام اس، RD/LDN، یک متخصص تغذیه در فلوریدا و مدیر تغذیه در بادی بیوتیفول میامی، این آمار را "هشیار کننده" می نامد.
گومر می‌گوید: «چالش‌های زندگی و خطرات دیابت برای هر فرد و خانواده‌اش، همراه با هزینه‌های اقتصادی و بهداشتی مرتبط با این مشکلات سلامتی، شگفت‌انگیز است.
کارشناسان نظرات خود را در مورد این مطالعه، دلایل افزایش احتمالی و راه هایی که والدین می توانند به فرزندان خود در کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 کمک کنند، به اشتراک گذاشتند.

آنچه این مطالعه در مورد افزایش احتمالی تشخیص دیابت نشان می دهد

محققان از یک مدل ریاضی و داده های حاصل از مطالعه SEARCH for Diabetes in Youth استفاده کردند که توسط CDC و مؤسسه ملی بهداشت (NIH) تامین شده بود.
Beata Rydyger، RHN، متخصص تغذیه ثبت شده مستقر در لس آنجلس، کالیفرنیا و مشاور تغذیه بالینی Zen Nutrients توضیح می دهد که محققان در حین انجام پیش بینی های خود دو سناریو متفاوت را در نظر گرفتند.
سناریویی که در آن تعداد موارد جدید بین سال‌های 2017 و 2060 با نرخ‌های فعلی مطابقت دارد.
سناریویی که در آن تعداد موارد جدید در این بازه زمانی با همان نرخی که از سال 2002 تا 2017 مشاهده شد افزایش می یابد.
با این حال، یکی از کارشناسان می‌گوید طراحی ناقص این مطالعه منجر به پیش‌بینی‌های بلند آسمان شد.
دکتر Benjamin U. Nwosu. FAAP، رئیس غدد درون ریز در پزشکی کودکان کوهن می گوید: «مشکل این است که اگر فواصل اطمینان گسترده ای داشته باشید، یعنی تغییرات در داده ها، آنگاه فرافکنی به طور قابل توجهی در این سمت بالاتر خواهد بود. مرکز نیویورک. آنها نتوانستند کودکان را به دو گروه چاق و غیر چاق تقسیم کنند.»
در عوض، محققان بر روی عوامل خطر غیر قابل تغییر مانند نژاد و قومیت تمرکز کردند. اگر آنها این دو گروه را به دو گروه چاق و غیر چاق قرار دهند، Nwosu معتقد نیست که گروه کودکان غیرچاق شاهد افزایش پیش بینی شده در موارد خواهند بود زیرا چاقی یک عامل خطر برای دیابت نوع 2 است.
Nwosu گفت: "ما به مطالعات پیش بینی نیاز داریم که بر روی عوامل خطر قابل اصلاح و غیر قابل تغییر تمرکز کنند که محرک های بیولوژیکی را ارائه می دهند که سیاست گذاران می توانند به راحتی به آنها رسیدگی کنند."

>چگونه متوجه می شوید که دیابت دارید؟

دلایل افزایش احتمالی دیابت


باید دید که آیا پیش بینی ها خاموش هستند یا خیر. با این حال، اگر آنها درست باشند، CDC خاطرنشان کرد که عوامل زیادی می‌توانند در این افزایش نقش داشته باشند، از جمله افزایش چاقی در دوران کودکی و دیابت مادر. مورد دوم خطر ابتلا به دیابت را در کودکان افزایش می دهد.
یک مطالعه در سال 2022 نشان داد که درصد کودکان مهدکودک با شاخص توده بدنی سالم (BMI) از 73 درصد در سال 1998 به 69 درصد در سال 2010 کاهش یافته است. وقتی کلاس پنجم را شروع کردند چاق بودند.
همه گیری اخیر کووید-19 نیز به اعداد فعلی کمکی نکرده است.
مطالعه دیگری در سال 2022 که بر روی بیش از 432000 کودک 2 تا 19 ساله انجام شد، نشان داد که میزان افزایش BMI در طول همه گیری در مقایسه با مدت مشابه قبل از همه گیری تقریباً دو برابر شده است.
کودکانی که اضافه وزن یا چاق بیشتری داشتند، احتمال بیشتری داشت که افزایش BMI سریع‌تری را تجربه کنند. منبع CDCTrusted همچنین گزارش داده است که درصد افرادی که با دیابت نوع 1 یا نوع 2 وارد بارداری می شوند از سال 2000 تا 2010 37 درصد افزایش یافته است.
رادیگر موافق است که افزایش چاقی و دیابت در دوران کودکی در افراد باردار می‌تواند به این افزایش کمک کند. او همچنین می گوید که فناوری ممکن است مشکلات را تشدید کند.
رادیگر می‌گوید: «با افزایش فناوری، سطح استرس و اضطراب همراه با الگوهای خواب نامناسب و ورزش نکردن افزایش یافته است که برخی از آنها ممکن است به دیابت کمک کنند.»
مطالعه‌ای در سال 2017 روی کودکان 8 تا 17 ساله نشان داد که تماشای صفحه قبل از خواب با کیفیت پایین خواب و افزایش BMI مرتبط است.
یک بررسی سیستماتیک در سال 2021 منبع معتبر کودکان 0 تا 15 ساله نشان داد که استفاده از رسانه های الکترونیکی با کاهش زمان خواب مرتبط است.

>نحوه انتخاب سر سوزن مناسب قلم انسولین

تفاوت بین دیابت نوع 1 و نوع 2


برای جدیدترین مطالعه، توجه به این نکته مهم است که محققان دو نوع متفاوت دیابت را بررسی کردند: نوع 1 و نوع 2.
گومر می گوید: «کسانی که دیابت نوع 1 دارند قادر به تولید انسولین نیستند. آنها همچنان به انسولین مقاوم هستند و اگر قند خونشان مانند نوع 2 کنترل نشود، همان مشکلات بالقوه سلامتی دارند، اما منبع آنها متفاوت است - آنها یک واکنش خود ایمنی داشته اند - بدن آنها به اشتباه به خود حمله می کند.
در نتیجه این واکنش، سلول های سازنده انسولین در پانکراس از بین می روند.
منبع معتبر CDCT، سابقه خانوادگی و سن را به عنوان دو عامل خطر فهرست می کند و می گوید که معمولا (اما نه همیشه) در کودکان، نوجوانان یا بزرگسالان جوان تشخیص داده می شود.
طبق CDC، در حال حاضر هیچ راه شناخته شده ای برای پیشگیری از دیابت نوع 1 وجود ندارد.
از سوی دیگر، دیابت نوع 2 به طور معمول در افراد 45 سال و بالاتر ایجاد می شود. سایر عوامل خطر عبارتند از:
اضافه وزن داشتن.
سه بار یا کمتر در هفته فعالیت بدنی داشته باشید.
سابقه خانوادگی
پیشگیری برای کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 نکته کلیدی است
Nwosu با مدل و پیش‌بینی‌های جدیدترین مطالعه مخالفت می‌کند، اما او خاطرنشان می‌کند که بحث و کاهش خطر ابتلا به دیابت مهم است، به‌ویژه به این دلیل که می‌تواند خطر ابتلا به سایر شرایط سلامتی مانند:

فشار خون
دیس لیپیدمی
سکته
بیماری قلبی
بیماری کلیوی
بیماری چشم
بدون دلیل شناخته شده برای دیابت نوع 1، بحث در مورد کاهش خطر چالش برانگیز است. اما کارشناسان به اشتراک می گذارند که راه های مبتنی بر شواهد برای کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 وجود دارد. Nwosu می گوید حفظ وزن سالم از طریق رژیم غذایی و ورزش بسیار مهم است.

>بهترین دستگاه تست قند خون بازار+ویژگی ها

رادیگر موافق است و والدین را تشویق می کند:
آشپزخانه‌هایشان را ذخیره کرده و وعده‌های غذایی غنی از غذاهای فرآوری‌نشده و غنی از مواد مغذی مانند میوه‌های تازه، سبزیجات، غلات کامل، گوشت بدون چربی و چربی‌ها را برنامه‌ریزی کنند.
به طور منظم با هم ورزش کنید CDC به منبع معتبر توصیه می کند که کودکان 6 تا 17 ساله 60 دقیقه در روز فعالیت بدنی داشته باشند.
زمان نمایش را محدود کنید
تشویق به فعالیت هایی که سلامت روان را افزایش می دهند
رادیگر می‌گوید: «چنین افزایش سریع دیابت در میان جوانان هشداردهنده است و باید به عنوان زنگ خطری برای تمرکز بهتر تلاش‌های پیشگیرانه بر روی جوانان باشد.