مطالعات جدید نشان میدهد این غذاها ممکن است التهاب را افزایش داده و مشکلات روده را بدتر کنند

مطالعات جدید نشان میدهد این غذاها ممکن است التهاب را افزایش داده و مشکلات روده را بدتر کنند

مطالعات جدید نشان میدهد این غذاها ممکن است التهاب را افزایش داده و مشکلات روده را بدتر کنند
هر کسی که با مشکلات روده سر و کار دارد می‌داند که این مشکلات گاهی آزاردهنده، ناراحت‌کننده و کاملاً دردناک هستند. به گفته مؤسسه ملی بهداشت، و این مشکل ممکن است چیزی باشد که شما به خوبی می دانید زیرا 12٪ از کسانی که در ایالات متحده زندگی می کنند سندرم روده تحریک پذیر (IBS) دارند، اختلالی که بر دستگاه گوارش تأثیر می گذارد.
یکی دیگر از اختلالات رایج که بر دستگاه گوارش تأثیر می گذارد، بیماری التهابی روده (IBD) است که حدود 60 تا 70 میلیون نفر از ساکنان ایالات متحده با آن مواجه هستند. دو نوع IBD بیماری کرون و کولیت اولسراتیو هستند که هر دو شامل مشکلات التهابی مزمن هستند.
خوشبختانه، در صورت ابتلا به IBD، کارهای خاصی وجود دارد که می توانید برای کمک به بهبود وضعیت روده خود انجام دهید، از جمله اجتناب از غذاهایی که ممکن است وضعیت را بدتر کند. به همین دلیل است که بر اساس یک مطالعه جدید، ممکن است برای شما جالب باشد که بدانید نوع خاصی از فیبر این کار را انجام می دهد.
آنچه که مطالعه نشان داد


این مطالعه که درGastroenterology منتشر شد و شامل محققان دانشگاه مانیتوبا و دانشگاه آلبرتا بود، نتایج آزمایش‌هایی از جمله بیوپسی کولون را که بر روی شرکت‌کنندگانی که مبتلا به IBD بودند، تجزیه و تحلیل کرد. هدف آنها تعیین این بود که چگونه انواع فیبر ممکن است بر بدن فرد مبتلا به IBD تأثیر بگذارد.
نتایج نشان داد که شرکت کنندگان مبتلا به IBD قادر به هضم صحیح فیبرهای بتا فروکتان رژیمی تخمیر نشده نبودند. علاوه بر این، فیبرهای رژیمی تخمیر نشده بتا فروکتان با ایجاد التهاب علائم IBD شرکت کنندگان را تشدید کرد.
سوزان باورمن می گوید: "یافته های این مطالعه ممکن است به انتقال راهنمایی های تغذیه ای به بیماران به صورت شخصی و فردی کمک کند - چیزی که نویسندگان از آن به عنوان "تغذیه دقیق" یاد می کنند. ما در حال دور شدن از رویکرد «یک اندازه مناسب برای همه» برای مدیریت مبتلایان به IBS یا IBD هستیم و این اطلاعات بینش بیشتری در مورد تأثیراتی که انواع خاصی از فیبرهای غذایی ممکن است در افراد خاصی با این علائم داشته باشند، ارائه می‌کند.
وقتی صحبت از فیبرهای بتا فروکتان رژیمی تخمیر نشده می شود، بوورمن توضیح می دهد که "از آنجایی که بتا فروکتان ها در بسیاری از غذاهای سالم یافت می شوند، دلیلی وجود ندارد که همه از آنها اجتناب کنند." با این حال، "برای کسانی که مشکلات روده ای دارند، ممکن است منطقی باشد که از غذاهای حاوی بتا فروکتان خودداری کنند و تعیین کنند که آیا دوری از این غذاها علائم را بهبود می بخشد."
کدام غذاها حاوی این نوع فیبر هستند؟


اگر مشکلات روده ای دارید و احساس می کنید ممکن است نیاز به حذف فیبرهای بالقوه مشکل ساز از رژیم غذایی خود دارید، باورمن می گوید:"پرهیز از بتا فروکتان ها به معنای پرهیز از غذاهای خاصی است که حاوی آنها هستند این غذا ها شامل: گریپ فروت، موز، خرما، آلو، غذاهای خانواده پیاز، کنگر فرنگی، کلم بروکسل، مارچوبه و برخی از غلات، لوبیا و آجیل."
اگرچه این غذا ها زیاد هستند به همین دلیل است که بوورمن خاطرنشان می‌کند:« از آنجایی که بتا فروکتان‌ها در غذاها گسترده ای یافت میشوند، مشاوره با یک متخصص تغذیه که در زمینه اختلالات گوارشی تخصص دارد، ارزشمند خواهد بود تا اطمینان حاصل شود که پس از حذف این غذاهای پر فیبر همچنان یک رژیم متعادل مصرف میکنید یا خیر؟."