اولین صبحانه ای که افراد دیابتی هر روز میتوانند بخورند

اولین صبحانه ای که افراد دیابتی هر روز میتوانند بخورند

اولین صبحانه ای که افراد دیابتی هر روز میتوانند بخورند

اگر دیابت دارید، به احتمال زیاد تشویق شده اید که یک رژیم غذایی ثابت پر از کربوهیدرات های سالم، فیبر فراوان، پروتئین و چربی های سالم با هدف تنظیم سطح قندخون خود داشته باشید. در کنار ورزش منظم، پیروی از یک رژیم غذایی سالم می تواند دنیای زندگی با دیابت را تغییر دهد.
به گفته امی گودسون، ام اس نویسنده کتاب راهنمای تغذیه ورزشی، یکی از بهترین صبحانه‌هایی که در صورت ابتلا به دیابت می‌توانید بخورید، بلغور جو دوسر است که روی آن توت‌ها و آجیل‌ها وجود دارد. 
گودسون می گوید: «اگر دیابت دارید، هدف شما باید این باشد که در هر وعده غذایی و میان وعده، از کربوهیدرات های پر فیبر همراه با پروتئین،استفاده کنید. از صبحانه شروع کنید. فیبر و پروتئین هر دو هضم را کند می‌کنند، بنابراین به شما کمک می‌کند سریع‌تر احساس سیری کنید و مدت طولانی‌تری سیر بمانید که می‌توانند به کاهش قند خون کمک کنند.
بلغور جو دوسر با آجیل و انواع توت ها
بلغور جو دوسر یکی از سالم ترین غذاهایی است که می توانید برای صبحانه بخورید، چه دیابت داشته باشید و چه نداشته باشید. محتوای فیبر محلول بالای آن برای مبارزه با التهاب، سیر نگه داشتن شما در طول صبح و بهبود سلامت روده شناخته شده است.
برای افراد مبتلا به دیابت، این فیبر می تواند به کنترل سطح قند خون کمک کند و در عین حال به بهبود مقاومت به انسولین شما کمک کند - دو عملکرد بسیار مهم در صورت ابتلا به دیابت یا پیش دیابت.
نه تنها می‌توانید فیبر را از خود جو دریافت کنید، بلکه گودسون پیشنهاد می‌کند که به انواع غذاهایی که می‌خورید توجه ویژه داشته باشید.
گودسون می‌گوید: توت‌ها و آجیل‌ها همچنین حاوی فیبر هستند و آجیل‌ها دارای مزایای افزوده‌ای از پروتئین و چربی‌های سالم هستند که به ثابت نگه داشتن قندخون کمک می‌کنند.
تخم مرغ در کنارجودوسر
بلغور جو دوسر حاوی مقدار زیادی فیبر برای کمک به افراد مبتلا به دیابت است، اما گودسون اشاره می کند که بلغور جو دوسر به تنهایی ممکن است پروتئین کافی برای شما فراهم نکند.
گودسون می‌گوید: «در حالی که ما مقداری پروتئین در کاسه بلغور جو دوسر دریافت می‌کنیم، با توجه به اینکه می‌خواهیم بیشتر بزرگسالان صبح‌ها 20 تا 30 گرم پروتئین دریافت کنند، کافی نیست. بنابراین، افزودن تخم مرغ می تواند به افزایش پروتئین صبحانه شما کمک کند. با تخم مرغ، 6 تا 7 گرم پروتئین با کیفیت در هر تخم مرغ (بسته به اندازه تخم مرغ) و همچنین آهن، ویتامین B-12 دریافت می کنید. این صبحانه ای است که به ثابت نگه داشتن سطح قند خون، افزایش سطح انرژی به شما کمک می کند تا در تمام طول صبح احساس رضایت داشته باشید!