هر آنچه باید در مورد فشار خون بالا بدانید

هر آنچه باید در مورد فشار خون بالا بدانید

هر آنچه باید در مورد فشار خون بالا بدانید

اندازه‌گیری فشار خون شما میزان خونی که از رگ‌های خونی شما عبور می‌کند و میزان مقاومتی که خون هنگام پمپاژ قلب با آن مواجه می‌شود را در نظر می‌گیرد.
فشار خون بالا یا پرفشاری خون زمانی اتفاق می افتد که نیروی فشار خون از طریق عروق شما به طور مداوم بیش از حد بالا باشد. در این مقاله، ما اصول اولیه فشار خون، از جمله علائم، علل، نحوه درمان و موارد دیگر را پوشش خواهیم داد.
فشار خون بالا چیست؟
رگ های خونی باریک که به عنوان شریان نیز شناخته می شوند، مقاومت بیشتری برای جریان خون ایجاد می کنند. هرچه رگ های شما باریک تر باشد، مقاومت بیشتری وجود دارد و فشار خون شما بالاتر می رود. در دراز مدت، افزایش فشار می تواند باعث مشکلات سلامتی از جمله بیماری قلبی شود.
فشار خون بالا بسیار شایع است. در واقع، از زمانی که دستورالعمل ها در سال 2017 تغییر کرد، تقریباً نیمی از بزرگسالان آمریکایی اکنون با این بیماری تشخیص داده شوند.
فشار خون بالا معمولاً در طی چندین سال ایجاد می شود. معمولاً هیچ علامتی مشاهده نمی کنید. اما حتی بدون علائم، فشار خون بالا می تواند باعث آسیب به رگ های خونی و اندام های شما، به ویژه مغز، قلب، چشم ها و کلیه ها شود.
تشخیص زودهنگام مهم است. اندازه گیری منظم فشار خون می تواند به شما و پزشکتان کمک کند تا هر گونه تغییری را متوجه شوید. اگر فشار خون شما افزایش یافته باشد، ممکن است پزشک از شما بخواهد که فشار خون خود را در طی چند هفته بررسی کنید تا ببیند آیا این عدد همچنان بالا می‌ماند یا به سطح طبیعی باز می‌گردد.
درمان فشار خون بالا شامل داروهای تجویزی و تغییر شیوه زندگی سالم است. اگر این بیماری درمان نشود، می تواند منجر به مشکلات سلامتی، از جمله حمله قلبی و سکته شود.
چگونه فشار خون بالا را بفهمیم
دو عدد نشان دهنده فشار خون هستند. فشار سیستولیک (عدد بالا) نشان دهنده فشار در شریان های شما هنگام ضربان قلب و پمپاژ خون است. فشار دیاستولیک (عدد پایین) نشان دهنده فشار موجود در شریان‌های شما بین ضربان قلب است.
پنج دسته قرائت فشار خون برای بزرگسالان را تعریف می کنند:

سالم: خواندن فشار خون سالم کمتر از 120/80 میلی متر جیوه (میلی متر جیوه) است.
بالا: تعداد سیستولیک بین 120 تا 129 میلی متر جیوه و تعداد دیاستولیک کمتر از 80 میلی متر جیوه است. پزشکان معمولاً فشار خون بالا را با دارو درمان نمی کنند. درعوض ، پزشک ممکن است تغییرات شیوه زندگی را تشویق کند تا به کاهش فشار شما کمک کند.
فشار خون بالا مرحله 1: تعداد سیستولیک بین 130 تا 139 میلی متر جیوه یا تعداد دیاستولیک بین 80 تا 89 میلی متر جیوه است.
فشار خون بالا مرحله 2: تعداد سیستولیک 140 میلی متر جیوه یا بالاتر است ، یا تعداد دیاستولیک 90 میلی متر جیوه یا بالاتر است.
بحران فشار خون بالا: تعداد سیستولیک بیش از 180 میلی متر جیوه است ، یا تعداد دیاستولیک بیش از 120 میلی متر جیوه است. فشار خون در این محدوده نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد. اگر علائمی مانند درد قفسه سینه ، سردرد ، تنگی نفس یا تغییرات بینایی در هنگام فشار خون زیاد رخ دهد ، مراقبت های پزشکی در اورژانس مورد نیاز است.
خواندن فشار خون با یک دکمه فشار گرفته می شود. برای یک خواندن دقیق ، مهم است که شما یک کاف متناسب داشته باشید. یک دکمه سر دست مناسب ممکن است قرائت های نادرست را ارائه دهد.
قرائت فشار خون برای کودکان و نوجوانان متفاوت است. اگر از شما خواسته شده است فشار خون آنها را کنترل کند ، از پزشک فرزند خود بخواهید که دامنه های سالم را برای فرزند خود داشته باشد.

علائم فشار خون بالا چیست؟

فشار خون بالا به طور کلی یک وضعیت خاموش است. بسیاری از افراد هیچ علامتی را تجربه نخواهند کرد. ممکن است سال ها یا حتی دهه ها طول بکشد تا این وضعیت به سطوحی به حدی شدید برسد که علائم آشکار شوند. حتی در این صورت، این علائم ممکن است به مسائل دیگری نسبت داده شوند.
علائم: منبع مطمئن فشار خون شدید می تواند شامل موارد زیر باشد:
گرگرفتگی
لکه های خونی در چشم (خونریزی زیر ملتحمه)
سرگیجه
با توجه به منبع مورد اعتماد انجمن قلب آمریکا، برخلاف تصور رایج، فشار خون شدید معمولاً باعث خونریزی بینی یا سردرد نمی شود - مگر زمانی که فردی در بحران فشار خون باشد.
بهترین راه برای تشخیص فشار خون بالا این است که به طور منظم فشار خون را اندازه گیری کنید. اکثر مطب پزشکان در هر قرار ملاقات فشار خون را اندازه گیری می کنند.
اگر فقط یک دوره فیزیکی سالانه دارید، با پزشک خود در مورد خطرات فشار خون بالا و سایر مواردی که ممکن است به شما در کنترل فشار خون نیاز داشته باشید صحبت کنید.
به عنوان مثال، اگر سابقه خانوادگی بیماری قلبی دارید یا عوامل خطر ابتلا به این بیماری را دارید، پزشک ممکن است توصیه کند که فشار خون خود را دو بار در سال چک کنید. این به شما و پزشکتان کمک می‌کند تا قبل از اینکه مشکل‌ساز شوند، از مشکلات احتمالی مراقبت کنید.
چه چیزی منجر به فشار خون بالا میشود؟


دو نوع فشار خون بالا وجود دارد. هر نوع علت متفاوتی دارد.
فشار خون ضروری (اولیه).
فشار خون ضروری را فشار خون اولیه نیز می نامند. این نوع فشار خون با گذشت زمان ایجاد می شود. اکثر مردم این نوع فشار خون بالا را دارند.

>هر آنچه که باید در مورد کلسترول بالا بدانید

ترکیبی از عوامل معمولاً در ایجاد فشار خون ضروری نقش دارند:
ژن ها: برخی افراد از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به فشار خون هستند. این ممکن است از جهش های ژنی یا ناهنجاری های ژنتیکی به ارث رسیده از والدین شما باشد.
سن: افراد بالای 65 سال بیشتر در معرض خطر ابتلا به فشار خون هستند.
نژاد: افراد سیاهپوست غیر اسپانیایی بیشتر در معرض ابتلا به فشار خون هستند.
زندگی با چاقی: زندگی با چاقی می تواند منجر به مشکلات قلبی از جمله فشار خون بالا شود.
مصرف زیاد الکل: زنانی که به طور معمول بیش از یک نوشیدنی در روز می نوشند و مردانی که بیش از دو نوشیدنی در روز می نوشند، ممکن است در معرض افزایش خطر ابتلا به فشار خون باشند.
داشتن یک زندگی بسیار کم تحرک: سطوح پایین تناسب اندام با فشار خون بالا مرتبط است.
زندگی با دیابت و/یا سندرم متابولیک: افراد مبتلا به دیابت یا سندرم متابولیک در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به فشار خون بالا هستند.
مصرف زیاد سدیم: ارتباط کمی بین مصرف بالای سدیم روزانه (بیش از 1.5 گرم در روز) و فشار خون بالا وجود دارد.
فشار خون ثانویه
فشار خون ثانویه اغلب به سرعت رخ می دهد و می تواند شدیدتر از فشار خون اولیه باشد. چندین شرایط منبع مطمئن که ممکن است باعث فشار خون ثانویه شوند عبارتند از:
بیماری کلیوی
آپنه انسدادی خواب
نقص مادرزادی قلب
مشکلات تیروئید شما
عوارض جانبی داروها
استفاده از داروهای غیر قانونی
مصرف مزمن الکل
مشکلات غده فوق کلیوی
تومورهای غدد درون ریز خاص

تشخیص فشار خون بالا


تشخیص فشار خون بالا به سادگی اندازه گیری فشار خون است. اکثر مطب پزشکان فشار خون را به عنوان بخشی از یک ویزیت روتین بررسی می کنند. اگر در قرار بعدی خود اندازه گیری فشار خون دریافت نکردید، درخواست دهید.
اگر فشار خون شما افزایش یافته باشد، پزشک ممکن است از شما درخواست کند که در طی چند روز یا چند هفته، تعداد بیشتری را مطالعه کنید. تشخیص فشار خون به ندرت پس از یک بار خواندن داده می شود.
پزشک شما باید شواهدی از یک مشکل پایدار را ببیند. این به این دلیل است که محیط شما می تواند به افزایش فشار خون کمک کند، مانند استرسی که ممکن است با حضور در مطب پزشک احساس کنید. همچنین سطح فشار خون در طول روز تغییر می کند.
اگر فشار خون شما بالا بماند، پزشک احتمالاً آزمایش‌های بیشتری را برای رد کردن شرایط زمینه‌ای انجام خواهد داد. این تست ها می تواند شامل موارد زیر باشد:
غربالگری کلسترول و سایر آزمایشات خون
آزمایش فعالیت الکتریکی قلب با الکتروکاردیوگرام (EKG، که گاهی به آن نوار قلب نیز گفته می شود)
سونوگرافی قلب یا کلیه شما
دستگاه فشار خون خانگی برای کنترل فشار خون شما در یک دوره 24 ساعته در خانه
این آزمایشات می تواند به پزشک شما کمک کند تا هرگونه مشکل ثانویه ای را که باعث افزایش فشار خون شما می شود، شناسایی کند. آنها همچنین می توانند به اثرات فشار خون بالا بر روی اندام های شما نگاه کنند.
در طول این مدت، پزشک ممکن است درمان فشار خون شما را آغاز کند. درمان زودهنگام ممکن است خطر آسیب ماندگار را کاهش دهد.
گزینه های درمانی برای فشار خون بالا
تعدادی از عوامل به پزشک شما کمک می کند تا بهترین گزینه درمانی را برای شما تعیین کند. این عوامل شامل نوع فشار خون شما و علل شناسایی شده است.
گزینه های اولیه درمان فشار خون بالا
اگر پزشک شما را فشار خون اولیه تشخیص دهد، تغییرات سبک زندگی ممکن است به کاهش فشار خون بالا کمک کند. اگر تغییرات سبک زندگی به تنهایی کافی نباشد، یا اگر اثربخشی آنها متوقف شود، پزشک ممکن است دارو تجویز کند.
گزینه های درمان فشار خون ثانویه
اگر پزشک شما یک مشکل اساسی را کشف کند که باعث فشار خون شما می شود، درمان بر روی آن وضعیت دیگر تمرکز می کند. برای مثال، اگر دارویی که شروع به مصرف کرده اید باعث افزایش فشار خون شود، پزشک داروهای دیگری را که این عارضه جانبی را ندارند، امتحان می کند.
گاهی اوقات، فشار خون بالا با وجود درمان علت زمینه ای، پایدار است. در این مورد، پزشک شما ممکن است برای ایجاد تغییرات در شیوه زندگی و تجویز داروهایی برای کمک به کاهش فشار خون با شما همکاری کند.
برنامه های درمانی برای فشار خون بالا اغلب تکامل می یابد. آنچه در ابتدا مؤثر بود ممکن است در طول زمان کمتر مفید شود. پزشک به کار با شما ادامه خواهد داد تا درمان شما را اصلاح کند.
داروها


بسیاری از افراد با داروهای فشار خون مرحله آزمون و خطا را پشت سر می گذارند. پزشک شما ممکن است نیاز داشته باشد که داروهای مختلفی را امتحان کند تا زمانی که یک یا ترکیبی را که برای شما مفید است بیابد.

برخی از داروهای مورد استفاده برای درمان فشار خون عبارتند از:

بتا بلوکرها: بتابلوکرها باعث می شوند قلب شما کندتر و با نیروی کمتری تپش کند. این مقدار خون پمپاژ شده از طریق شریان‌ها را با هر ضربان کاهش می‌دهد که باعث کاهش فشار خون می‌شود. همچنین هورمون های خاصی را در بدن شما مسدود می کند که می توانند فشار خون شما را افزایش دهند.
دیورتیک ها: سطوح بالای سدیم و مایعات اضافی در بدن می تواند فشار خون را افزایش دهد. دیورتیک ها که به آنها قرص های آب نیز گفته می شود، به کلیه های شما کمک می کنند تا سدیم اضافی را از بدن شما خارج کنند. با خروج سدیم، مایع اضافی در جریان خون شما به ادرار شما منتقل می شود که به کاهش فشار خون شما کمک می کند.
مهارکننده های ACE: آنژیوتانسین یک ماده شیمیایی است که باعث سفت شدن و باریک شدن عروق خونی و دیواره شریان ها می شود. مهارکننده های ACE (آنزیم مبدل آنژیوتانسین) از تولید این ماده شیمیایی در بدن جلوگیری می کنند. این به رگ‌های خونی کمک می‌کند و فشار خون را کاهش می‌دهد.
مسدود کننده های گیرنده آنژیوتانسین II (ARBs): در حالی که هدف مهارکننده های ACE متوقف کردن ایجاد آنژیوتانسین است، ARB ها از اتصال آنژیوتانسین به گیرنده ها جلوگیری می کنند. بدون مواد شیمیایی، رگ های خونی سفت نمی شوند. که به شل شدن عروق و کاهش فشار خون کمک می کند.
مسدود کننده های کانال کلسیم: این داروها مانع از ورود مقداری از کلسیم به عضلات قلب می شوند. این منجر به ضربان قلب کمتر و کاهش فشار خون می شود. این داروها همچنین در رگ‌های خونی اثر می‌گذارند و باعث شل شدن آن‌ها و کاهش بیشتر فشار خون می‌شوند.
آگونیست های آلفا-2: این نوع دارو باعث تغییر تکانه های عصبی می شود که باعث سفت شدن رگ های خونی می شود. این به رگ های خونی کمک می کند تا آرام شوند، که فشار خون را کاهش می دهد.
درمان های خانگی برای فشار خون بالا
تغییرات سبک زندگی سالم می تواند به شما در کنترل عوامل ایجاد فشار خون کمک کند. در اینجا برخی از رایج ترین آنها آورده شده است.
ایجاد یک رژیم غذایی سالم برای قلب
یک رژیم غذایی سالم برای قلب برای کمک به کاهش فشار خون بالا حیاتی است. همچنین برای مدیریت فشار خون تحت کنترل و کاهش خطر عوارض مهم است. این عوارض عبارتند از بیماری قلبی، سکته مغزی و حمله قلبی.

>معرفی انواع فشارسنج خانگی قیمت + مشخصات

یک رژیم غذایی سالم برای قلب تاکید می کند:
میوه ها
سبزیجات
غلات کامل
پروتئین های بدون چربی مانند ماهی
افزایش فعالیت بدنی
ورزش علاوه بر کمک به کاهش وزن (در صورت توصیه پزشک)، می تواند به کاهش فشار خون به طور طبیعی کمک کند و سیستم قلبی عروقی شما را تقویت کند.
هدف این است که هر هفته 150 دقیقه فعالیت بدنی متوسط داشته باشید. این حدود 30 دقیقه، 5 بار در هفته است.
رسیدن به وزن مطلوب
اگر با چاقی زندگی می کنید، حفظ وزن متوسط با رژیم غذایی مناسب برای قلب و افزایش فعالیت بدنی می تواند به کاهش فشار خون شما کمک کند.
مدیریت استرس


ورزش یک راه عالی برای مدیریت استرس است. فعالیت های دیگر نیز می تواند مفید باشد. این شامل:
مراقبه
نفس عمیق
ماساژ دادن
آرامش عضلانی
یوگا یا تای چی
خواب کافی نیز ممکن است به کاهش سطح استرس کمک کند.
ترک سیگار و محدود کردن الکل
اگر سیگاری هستید و فشار خون بالا تشخیص داده شده است، پزشک به احتمال زیاد به شما توصیه می کند که آن را ترک کنید. مواد شیمیایی موجود در دود تنباکو می تواند به بافت های بدن آسیب برساند و دیواره رگ های خونی را سخت کند.
اگر به طور منظم بیش از حد الکل مصرف می کنید یا به الکل وابستگی دارید، به دنبال کمک باشید تا میزان نوشیدنی خود را کاهش دهید یا به طور کامل قطع کنید. مصرف بیش از حد الکل می تواند فشار خون را افزایش دهد.

نکاتی در سبک زندگی برای کاهش خطر ابتلا به فشار خون بالا

اگر فاکتورهای خطر ابتلا به فشار خون بالا را دارید، می توانید اقداماتی را برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری و عوارض آن انجام دهید.
میوه ها و سبزیجات را به رژیم غذایی خود اضافه کنید
به آرامی به سمت خوردن تعداد بیشتری از گیاهان مفید برای قلب حرکت کنید. سعی کنید روزانه بیش از هفت وعده میوه و سبزیجات مصرف کنید. سپس سعی کنید یک وعده بیشتر در روز به مدت 2 هفته اضافه کنید. بعد از این 2 هفته، یک وعده دیگر اضافه کنید. هدف این است که 10 وعده میوه و سبزیجات در روز داشته باشید.
شکر تصفیه شده را محدود کنید
سعی کنید مقدار غذاهای شیرین شده با شکر مانند ماست های طعم دار، غلات و نوشابه های گازدار را که به صورت روزانه می خورید، محدود کنید. غذاهای بسته بندی شده قند غیر ضروری را پنهان می کنند، پس حتما برچسب ها را بخوانید.
مصرف سدیم را کاهش دهید
افراد مبتلا به فشار خون بالا و افرادی که در معرض خطر بیماری قلبی هستند ممکن است توسط پزشک توصیه شود که مصرف روزانه سدیم خود را بین 1500 میلی گرم تا 2300 میلی گرم در روز حفظ کنند.
بهترین راه برای کاهش سدیم این است که غذاهای تازه را بیشتر بپزید و مقدار فست فود یا غذاهای از پیش بسته بندی شده را که می خورید محدود کنید، که گاهی اوقات می تواند سدیم بسیار بالایی داشته باشد.

اهداف کاهش وزن را تعیین کنید
اگر پزشک شما کاهش وزن را به شما توصیه کرده است، با او در مورد یک هدف کاهش وزن بهینه برای خود صحبت کنید. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) هدف کاهش وزن یک تا دو پوند در هفته را توصیه می‌کند. این را می توان از طریق یک رژیم غذایی مغذی تر و افزایش ورزش بدنی به دست آورد.
استفاده از کمک مربی یا برنامه تناسب اندام، و احتمالاً حتی یک متخصص تغذیه، همه روش هایی هستند که به شما کمک می کنند یاد بگیرید چگونه بهترین انتخاب ها را برای بدن و سبک زندگی خود داشته باشید.

>نحوه استفاده از فشار سنج مچی

فشار خون خود را به طور منظم کنترل کنید

بهترین راه برای جلوگیری از عوارض و جلوگیری از مشکلات، تشخیص زودهنگام فشار خون است.
گزارشی از خوانش فشار خون خود داشته باشید و آن را در قرار ملاقات های منظم با پزشک خود ببرید. این می تواند به پزشک شما کمک کند تا مشکلات احتمالی را قبل از پیشرفت بیماری مشاهده کند.
فشار خون بالا در دوران بارداری
افراد مبتلا به فشار خون بالا می توانند علی رغم داشتن این بیماری ، نوزادان سالم را تحویل دهند. اما اگر در دوران بارداری کنترل نشود و در دوران بارداری اداره شود ، می تواند برای والدین و کودک زایمان خطرناک باشد.
افراد مبتلا به فشار خون بالا که باردار می شوند ، بیشتر احتمال دارد که منبع قابل اعتماد را ایجاد کنند. به عنوان مثال ، زنان باردار مبتلا به فشار خون بالا ممکن است عملکرد کلیه را کاهش دهند. نوزادان متولد شده در والدین زایمان با فشار خون بالا ممکن است وزن کم هنگام تولد داشته باشند یا زودرس متولد شوند.
برخی از افراد ممکن است در دوران بارداری خود فشار خون بالا ایجاد کنند. انواع مختلفی از مشکلات فشار خون بالا می تواند ایجاد شود. این بیماری اغلب پس از تولد نوزاد ، خود را معکوس می کند. ایجاد فشار خون بالا در دوران بارداری ممکن است خطر ابتلا به فشار خون بالا در زندگی را افزایش دهد.
پره اکلامپسی
در بعضی موارد ، افراد باردار مبتلا به فشار خون بالا ممکن است در دوران بارداری پره اکلامپسی ایجاد کنند. این وضعیت افزایش فشار خون می تواند باعث ایجاد کلیه و سایر عوارض اندام شود. این می تواند منجر به پروتئین زیاد در ادرار ، مشکلات مربوط به عملکرد کبد ، مایع در ریه ها یا مشکلات بینایی شود.
با بدتر شدن این وضعیت ، خطرات برای مادر و نوزاد افزایش می یابد. پره اکلامپسی می تواند منجر به اکلامپسی شود که باعث تشنج می شود. مشکلات فشار خون بالا در بارداری عامل مهمی در مرگ مادران در ایالات متحده است. عوارض کودک شامل وزن کم هنگام تولد ، تولد زودرس و زایمان است.
هیچ روش مشخصی برای جلوگیری از پره اکلامپسی وجود ندارد و تنها راه درمان این بیماری ، تحویل کودک است. اگر در دوران بارداری این بیماری را ایجاد کنید ، پزشک شما از نزدیک شما را برای عوارض نظارت می کند.

فشار خون بالا چه اثراتی بر بدن دارد؟

از آنجایی که فشار خون بالا اغلب یک وضعیت خاموش است، می تواند سال ها قبل از آشکار شدن علائم به بدن شما آسیب برساند. اگر فشار خون بالا درمان نشود، ممکن است با عوارض جدی و حتی کشنده مواجه شوید.
عوارض فشار خون بالا شامل موارد زیر است.
شریان های آسیب دیده
شریان های سالم انعطاف پذیر و قوی هستند. خون آزادانه و بدون مانع از طریق شریان ها و عروق سالم جریان دارد.
پرفشاری خون شریان ها را سفت تر، سفت تر و کشش کمتر می کند. این آسیب باعث می شود چربی های رژیم غذایی راحت تر در شریان ها رسوب کنند و جریان خون را محدود کنند. این آسیب می تواند منجر به افزایش فشار خون، انسداد و در نهایت حمله قلبی و سکته شود.

>کنترل فشار خون

قلب آسیب دیده
فشار خون بالا باعث می شود قلب شما بیش از حد سخت کار کند. افزایش فشار در رگ‌های خونی، ماهیچه‌های قلب را مجبور می‌کند تا بیشتر و با نیروی بیشتری نسبت به یک قلب سالم پمپاژ کنند.
این ممکن است باعث بزرگ شدن قلب شود. بزرگ شدن قلب خطر ابتلا به موارد زیر را افزایش می دهد:
نارسایی قلبی
آریتمی ها
مرگ ناگهانی قلب
حمله قلبی
مغز آسیب دیده
مغز شما برای عملکرد صحیح به منبع سالم خون غنی از اکسیژن متکی است. فشار خون بالا درمان نشده می تواند منبع خون مغز شما را کاهش دهد:
انسداد موقت جریان خون به مغز، حملات ایسکمیک گذرا (TIA) نامیده می شود.
انسداد قابل توجه جریان خون باعث مرگ سلول های مغز می شود. این به عنوان سکته مغزی شناخته می شود.
فشار خون کنترل نشده همچنین ممکن است بر حافظه و توانایی شما در یادگیری، یادآوری، صحبت کردن و استدلال تأثیر بگذارد. درمان فشار خون بالا اغلب اثرات فشار خون بالا کنترل نشده را پاک یا معکوس نمی کند. اما خطرات مشکلات آینده را کاهش می دهد.
نتیجه
فشار خون بالا ، که به عنوان بیماری فشارخون نیز شناخته می شود ، یک مسئله بهداشتی بسیار شایع در ایالات متحده است.
اگر اخیراً به فشار خون بالا تشخیص داده شده باشید ، برنامه درمانی شما بسته به عوامل متفاوت خواهد بود. این موارد شامل شدت فشار خون بالا و چه دارویی است که پزشک شما فکر می کند برای شما بهتر کار خواهد کرد.
خبر خوب این است که در بسیاری از موارد فشار خون بالا ، تغییرات شیوه زندگی می تواند ابزاری قدرتمند برای مدیریت یا حتی معکوس کردن تشخیص شما باشد. این تغییرات شامل ترکیب میوه ها و سبزیجات مغذی تر در رژیم غذایی شما ، فعالیت بدنی بیشتر ، محدود کردن مصرف سدیم و محدود کردن مصرف الکل است.
از آنجا که فشار خون بالا اغلب بدون هیچ علامتی نشان می دهد ، مهم است که فشار خون خود را در طول جسمی سالانه خود بررسی کنید. فشار خون شدید می تواند باعث ایجاد مشکلات جدی در سلامتی شود ، بنابراین هرچه زودتر آن را تشخیص دهید ، زودتر می توان آن را مدیریت کرد - و احتمالاً حتی معکوس می شود!