5 نوع از بهترین زانوبندها و نحوه انتخاب آن

5 نوع از بهترین زانوبندها و نحوه انتخاب آن

5 نوع از بهترین زانوبندها و نحوه انتخاب آن

نگاهی گذرا به بهترین زانوبندها
زانو بند ساده پد دار نئوپرنی (کد: 310201) آدور
زانو بند نئوپرنی ساده (کد:310171) آدور

زانوبند ایموبلایزر ثابت کننده زانو (60C)(کد: 310140) آدور

زانوبند با مفصل مدرج (کد : 310301) آدور

زانوبند قابل تنظیم فنردار نئوپرنی (کد: 310260) آدور

کدام قسمت از بدن برای تحرک بسیار مهم است و به شدت به درد حساس است؟

درست است، زانوها.
معمولاً درمان زانو درد با ترکیبی از فیزیوتراپی (PT) و حمایت از زانوبند شروع می شود. هر نوع زانوبند برای حمایت از یک مشکل خاص زانو طراحی شده است.
برای فهرستی از برخی رایج ترین مشکلات زانو و نوع کلی زانوبند مورد استفاده برای هر کدام، با دکتر گرگ مینیس، فیزیوتراپیست در اکسل فیزیوتراپی در نیوجرسی صحبت کردیم.

چه زمانی و چرا باید از زانوبند استفاده کرد

مشکلات زانو یکی از شایع ترین دردهای مفصلی است که افراد تجربه می کنند. مطالعه‌ای در سال 2017 نشان داد که زانوبندهای نرم می‌توانند به درد زانو، افزایش تحرک و بهبود اصطلاح بالینی به نام «اعتماد به زانو» کمک کنند - معیاری برای اینکه چقدر مطمئن هستید که زانوی شما از شما حمایت می‌کند.
هدف کلی زانوبند حمایت و تثبیت زانو به امید کاهش حرکات بیش از حد در مفصل و جلوگیری از بدتر شدن آسیب دیدگی زانو است.
چگونه انتخاب کردیم
برای محدود کردن لیست خود، شایع‌ترین مشکلات و آسیب‌های زانو، درمان‌های حمایتی، بریس‌های موجود در بازار و تجربه کاربر را در نظر گرفتیم.
برای شروع، Minnis انواع زانوبند زیر را برای مرجع تعریف می کند:
بریس های آستین مانند روی زانو مانند یک آستین می لغزند.
بریس های سگک دار، زانو را با تسمه های کم ارتفاع که زیر لباس قرار می گیرند، تثبیت می کنند.
بریس های پیچشی از دو بند استفاده می کنند که دور زانو می پیچند.
بریس های Unloader به طور ویژه برای کاهش فشار از روی مفصل زانو طراحی شده اند.
بریس های کشکک باز دارای سوراخی برای نشستن کشکک (کاسه زانو) هستند.
راهنمای قیمت گذاری
لیست ما زانوبندهای با رتبه برتر را که برخی از رایج ترین مشکلات زانو را برطرف می کنند، گرد هم می آیند. این فهرست تلاش می‌کند با استفاده از راهنمای زیر طیفی از قیمت‌ها را منعکس کند:
حمایت از زانو برای آرتروز
زانوها یکی از شایع‌ترین مفاصلی هستند که تحت تاثیر آرتروز (OA) قرار می‌گیرند، که باعث ساییدگی غضروف محافظ انتهای استخوان‌های شما می‌شود.
مینیس می گوید: «بسته به شدت آرتریت، می توان از انواع بریس ها استفاده کرد. استئوآرتریت خفیف ممکن است فقط به یک بریس نرم یا بریس سبک آستین نیاز داشته باشد، در حالی که افراد مبتلا به استئوآرتریت متوسط تا شدید ممکن است از بریس تخلیه کننده بهره ببرند که فشار را از سمت آرتروز مفصل زانو می گیرد.
بهترین زانوبند برای آرتروز
زانو بند ساده پد دار نئوپرنی (کد: 310201) آدور


نوع بریس: ساده پد دار
این محصول از جنس نئوپرن بوده و در قسمت کشکک زانو خالی بوده که جهت کاستن فشار در اطراف زانو به کار می رود و نیروهای ناخواسته برشی و کششی در سطح زانو را کنترل می کند و نیروی لازم راه رفتن و تحمل وزن را به زانوان ضعیف و حساس می دهد. 
اندازه ها S.M.L.XL هستند.
حمایت از زانو برای سندرم درد کشکک رانی
به خصوص در ورزشکاران، سندرم درد کشکک رانی زمانی رخ می دهد که غضروف زیر کاسه زانو در نتیجه آسیب یا استفاده بیش از حد آسیب دیده باشد.
مینیس می گوید: «به طور کلی، این موضوع به یک بریس سفت و سخت یا بیش از حد حمایتی نیاز ندارد. یک زانوبند کشکک باز، یک زانوبند پیچیده یا یک زانوبند کشی ممکن است به فرد در این مشکل کمک کند.
بهترین زانوبند برای سندرم درد کشکک رانی
سبک زانوبند: بسته بندی
مزایا:کاستن فشار در اطراف زانو

نگهداری گرما در ناحیه زانو به منظور بهبود آن
خوشبختانه، زانوبند معمولی یک مداخله در دسترس، مقرون به صرفه و موثر برای بسیاری از مشکلات زانو ارائه می‌کند.
زانوبندها می توانند گزینه کم خطری برای کاهش درد زانو و بهبود عملکرد باشند.

زانو بند نئوپرنی ساده (کد:310171) آدور


این محصول جهت کاهش فشار در اطراف زانو استفاده می‌شود. یکی دیگر از وظایف زانو بند ورزشی، کنترل نیروهای ناخواسته برشی و کششی است. البته با کنترل این نیروها، تحمل وزن و نیروی لازم راه رفتن را به زانوان ضعیف و حساس می‌دهد. 

مزایا: می تواند به کاهش تورم کمک کند.
بهترین زانوبند برای تاندونیت کشکک
مینیس می گوید: «این مشکل اغلب توسط یک زانوبند ساده کمک می کند. او توضیح می دهد که "زانوبند به فشرده سازی تاندون کشکک کمک می کند و هدف آن کاهش استرس روی تاندون است."
تاندونیت زانو که برای دوندگان و سایر ورزشکاران رایج است، زمانی اتفاق می افتد که تاندونی که استخوان ساق پا را به کاسه زانو متصل می کند ملتهب می شود. سندرم درد زانوی دونده و درد کشکک رانی زمانی رخ می دهد که کاسه زانو شما از شیار کشکک خارج شده باشد.
حمایت از زانو برای تاندونیت کشکک
مشتریان احساس سبک وزن و در عین حال حمایتی را دوست دارند.
یک سوراخ روی کاسه زانو برای حمایت از آن و در پشت زانو برای جلوگیری از سوختگی ناشی از اصطکاک وجود دارد. این در شش اندازه، از XL L M S ارائه می شود.
معایب: اگر یک بریس به طور قابل توجهی حرکت را محدود کند، آتروفی و سفتی عضلانی ممکن است رخ دهد.
مزایا: می تواند عملکرد را بهبود بخشد و ممکن است امکان بازگشت سریعتر به فعالیت یا ورزش را فراهم کند.
سبک بریس: بسته بندی
طراحی ساده‌ی کشی بدون هیچ‌گونه بند اضافی استفاده از این محصول را زیر لباس بدون دیده شدن ممکن می‌کند. این محصول با نگه داشتن گرمای بدن درون خود، به بهبود زانو کمک بسیاری می‌کند.از زانو بند نئوپرنی ، در بسیاری از شرایط مختلف قابل استفاده است. به طور مثال برای درمان کشیدگی و جراحات زانو پیشگیری از آسیب‌دیدگی ورزشکاران و البته افرادی که نیاز به استفاده از این محصول دارند، استفاده می‌شود.البته این موضوع را نباید فراموش کرد که عدم استفاده از زانو بند نئوپرنی ، باعث ایجاد آسیب‌دیدگی‌های جدید و یا افزایش سطح آسیب‌دیدگی‌های گذشته می‌شود.

زانوبند ایموبلایزر ثابت کننده زانو (60C)(کد: 310140) آدور


زانوبند ایموبلایزر آدور دارای 6 آتل آلومینیومی است که از خم شدن زانو جلوگیری می‌کند. قابلیت تنظیم یکی از ویژگی‌های اصلی این محصول شناخته می‌شود. از این محصول در واقع جهت مراقبت از پا (پس از اتمام دوره گچ‌ گیری پس از جراحی زانو با توجه به تشخیص پزشک) و جلوگیری از تورم زانو در انقباض‌های عضلانی استفاده می‌شود. این محصول با ایجاد فشار به کاهش درد و تورم کمک میکند در واقع با ایجاد فشار کنترل شده، زانو را در کمترین زمان ممکن به سمت بهبودی کامل می‌برد.
سایزبندی:
•دارای دو اندازه ارتفاع 45 سانت و 60 سانت می باشد.

زانوبند با مفصل مدرج (کد : 310301) آدور


زانوبند با مفصل مدرج با توجه به دارا بودن مفصل قابل تنظیم علامت‌ گذاری شده این امکان را به پزشک معالج می‌دهد تا محدودیت حرکتی مورد نیاز مفصل زانو را مشخص کند. این مفصل مدرج فلزی بوده و وزن بسیار کمی دارد. یکی دیگر از مزایای زانوبند با مفصل مدرج، بندهای موجود در قسمت بالا و پایین محصول است که این اجازه را به ما می‌دهد تا فشار وارده بر مفصل را کنترل کنیم.

موارد استفاده زانوبند با مفصل مدرج :پارگی لیگامان های ضربدری زانو (قبل و بعد از عمل جراحی) -پارگی مینیسک زانو (قبل و بعد از عمل جراحی)-کشیدگی و ضربدیدگی شدیدی لیگامان های طرفی زانو شلی مزمن لیگامان ها -صدمات و جراحی های مربوط به لیگامان و تاندون های استخوان کشکک بی ثباتی مزمن زانو عوارض

زانوبند قابل تنظیم فنردار نئوپرنی (کد: 310260) آدور


این محصول جهت کاستن فشار در اطراف زانو به کار می رود و نیروهای ناخواسته برشی و کششی در سطح زانو را کنترل می کند. نیروی لازم راه رفتن و تحمل وزن را به زانوان ضعیف و حساس می دهد. ایستایی و مقاومت کافی را به زانو داده و از تغییر فرم آن جلوگیری می کند. با نگاه داشتن گرمای بدن درون خود به بهبود زانو کمک می کند. بندهای اطراف آن به گونه ای طراحی شده اند که قابل تنظیم برای انواع سایزهای مختلف می باشند. فنرهای کناری باعث مقاومت بیشتر در فشارهای مضاعف ورزشی می شود.

سایز بندی:
فری سایز(بدون سایز)

زانوبند نئوپرنی چهارفنره (کد : 310131 ) آدور


این محصول تولید شده از جنس نئوپرن مرغوب است این اورتز با فشار الاستیسیته بالا فشار محیطی مکفی را در زانو ایجاد کرده تا فشار ناشی از وزن بدن روی زانو کاهش یابد، کشکک باز این زانو بند و پد دور کشکک مقدار زیادی از فشار روی کشکک را کم کرده و در حمایت از این عضو بسیار موثر است. دارای چهار فنر برای ایجاد ثبات می باشد که به کمک بندهای موجود در محصول قادر خواهید بود فشار وارده بر مفصل را کنترل نمائید.

موارد مصرف:پیشگیری از صدمات ورزشی -درد ناشی از تروما -آسیب خفیف لیگامانی -آسیب‌های مفصل فمورال -بوریست پره پتلار و اینفرا پتلار -ناپایداری زانو -بعد از عمل های جراحی بر روی مینیسک جهت توان بخشی -دردهای مربوط به آرتروز زانو

نتیجه
بهترین گزینه این است که با فیزیوتراپ خود در مورد تقویت پاها و استفاده از زانوبند صحبت کنید.
به خاطر داشته باشید که همه افراد متفاوت هستند. در برخی موارد، پوشیدن زانوبند ممکن است باعث شود تا آن‌طور که باید از ماهیچه‌هایی که از زانو حمایت می‌کنند استفاده نکنید. این به نوبه خود ممکن است باعث شود که به جای عضلاتی مانند چهارسر ران، به زانوبند خود برای ثبات تکیه کنید.
مینیس می‌گوید: «تا زمانی که از زانوبند استفاده نکنید که حرکت شما را به شدت محدود می‌کند یا حمایت سفت و سختی ایجاد می‌کند، ماهیچه‌های اطراف زانوی شما ضعیف نمی‌شوند. در واقع، اگر پوشیدن زانوبند به شما امکان می دهد فعال تر باشید/به ورزش یا پیاده روی برگردید، احتمالاً قدرت شما بهبود می یابد.

آیا زانوبند زانوی من را ضعیف می کند؟

او می گوید: «درمان PT، همراه با زانوبند، ممکن است برای کاهش درد و بهبود عملکرد کلی بسیار مفید باشد.
مینیس می گوید فیزیوتراپی روی بهبود قدرت، دامنه حرکت و کیفیت راه رفتن و در عین حال کاهش تنش بافت نرم اثر می گذارد.
به جز زانوبند چه کار دیگری می توانم انجام دهم؟
مینیس می گوید: «اگر زانوبند مفید است و به شما اجازه می دهد به انجام کاری که دوست دارید ادامه دهید، باید به استفاده از زانوبند به طور نامحدود ادامه دهید.
چه مدت باید از زانوبند استفاده کنم؟
مینیس می گوید: «به طور معمول، شما نباید در شب از زانوبند استفاده کنید. با این حال، ممکن است جراح به بیماران پس از جراحی دستور دهد که در شب از زانوبند استفاده کنند تا حرکات ناخواسته را محدود کنند.
آیا می توانم در شب از زانوبند استفاده کنم؟
زمانی که قرار است برای مدت طولانی روی پاهای خود بمانید یا کارهای ساده ای انجام دهید که ممکن است زانوی شما را تحریک یا بی ثبات کند، از زانوبند استفاده کنید، مانند خم شدن یا پیچ خوردن. از زانوبند خود برای هر فعالیتی که نیاز به حمایت با ثبات خود دارید استفاده کنید.
او می‌گوید: «کسانی که دچار بیماری‌های دژنراتیو مانند استئوآرتریت زانو هستند، ممکن است استفاده از زانوبند در زمانی که فعالیت بیشتری دارید، ورزش می‌کنید یا برای مدت طولانی روی پاهای خود قرار می‌گیرید مفید باشد.
مینیس می‌گوید: «اگر برای مدت طولانی می‌نشینید یا فقط مسافت‌های کوتاهی را در خانه پیاده‌روی می‌کنید، باید زانوبند را بردارید زیرا احتمالاً نیازی به بستن آن نیست.
چه زمانی باید از زانوبند استفاده کنم؟
در زیر به برخی از سوالات رایج در مورد نحوه استفاده از زانوبند پاسخ داده شده است.

سوالات متداول برای استفاده از زانوبند

داروهای ضد التهاب
نوار حرکتی (شایع برای اختلالات ردیابی کشکک)
روش های فیزیوتراپی مانند گرما و سرما درمانی
آموزش تعادل
کشش
ورزش
سایر گزینه های درمانی می تواند شامل موارد زیر باشد:
مینیس که آموزش های پیشرفته ای در درمان دستی درمان اندام ها، تجزیه و تحلیل راه رفتن و توانبخشی ارتوپدی دارد، می گوید زانوبندها و تکیه گاه ها تنها یک ابزار برای مشکلات زانو هستند.
اغلب اوقات، این تعادل خوب نیاز به کمی آزمون و خطا دارد، اما راهنمای بالا محل خوبی برای شروع است.
«کسی که درد خفیف زانو دارد، نیازی به زانوبند بزرگ و لولایی ندارد که حرکت را به شدت محدود کند. مینیس می‌گوید، این افراد از یک زانوبند فشاری یا بریس نرم که کمی پشتیبانی می‌کند، اما تحرک را خیلی محدود نمی‌کند، سود بیشتری می‌برند.
هنگام انتخاب زانوبند، مهم است که زانوبندي را پيدا کنيد که پشتيباني کافي را بدون حجيم بودن فراهم کند.
نحوه انتخاب
اکثر مشتریان پشتیبانی عالی را گزارش می‌دهند.
پارچه سبک وزن به منظور ایجاد سهولت در حرکت است. پدهای تعبیه شده در اطراف زانو می توانند تاندون کشکک را تحریک کرده و فشرده سازی هدفمند را ایجاد کنند.