5 دلیل برای نیاز به شکم بند بارداری

5 دلیل برای نیاز به شکم بند بارداری

5 دلیل برای نیاز به شکم بند بارداری

شکم بند بارداری برای حمایت از کمر و شکم در دوران بارداری طراحی شده اند. این لباس‌های حمایتی انعطاف‌پذیر ممکن است مزایای زیادی برای زنان فعال باردار، به‌ویژه در سه ماهه دوم و سوم بارداری داشته باشد.
1. شکم بند به کاهش درد شما کمک می کند
کمردرد و درد مفاصل در دوران بارداری می تواند خسته کننده باشد و شرکت در فعالیت های روزمره را دشوار کند. مطالعه ای در Spine JournalTrusted Source  شیوع کمردرد و لگن را در دوران بارداری بررسی کرد. آنها دریافتند که 71 درصد از زنان کمردرد و 65 درصد درد کمربند لگنی را گزارش می کنند.
پوشیدن شکم بند در دوران بارداری ممکن است به حمایت از برآمدگی کمر و نوزاد در طول فعالیت‌ها کمک کند، که می‌تواند منجر به کاهش درد کلی شود.
درد مفصل ساکروایلیاک (SI).
درد مفاصل SI اغلب در دوران بارداری به دلیل افزایش ریلکسین، هورمونی که نام مناسبی دارد و باعث شل شدن و ثبات کمتر مفاصل ران می شود، رخ می دهد.
این یک درد تیز و گاهی طاقت‌فرسا در ناحیه کمر در مجاورت دنبالچه است. نوارهای شکمی و بریس‌هایی که از این ناحیه حمایت می‌کنند به تثبیت مفصل کمک می‌کنند، که ممکن است از درد در حین فعالیت جلوگیری کند.
درد رباط گرد
این علامت در سه ماهه دوم رخ می دهد. هر چیزی از درد مبهم تا درد شدید در جلوی باسن و زیر شکم توصیف می‌شود.
به دلیل وزن اضافی و فشار روی رباط هایی که رحم در حال رشد را پشتیبانی می کنند، یک مشکل موقتی اما گاهی غیر قابل تحمل است. شکم بند بارداری به توزیع وزن کودک در پشت و شکم کمک می کند، که ممکن است به کاهش فشار روی رباط های گرد و کاهش درد کمک کند.

2. شکم بند بار داری فشار ملایمی را در طول فعالیت ایجاد می کنند

آیا تا به حال بدون سوتین ورزشی به دویدن رفته اید؟ وحشتناک به نظر می رسد، درست است؟ همین اصل در مورد برآمدگی نوزاد در حال رشد نیز صدق می کند. فشرده سازی ملایم شکم بند می تواند به حمایت از رحم و کاهش ناراحتی ناشی از حرکت در حین فعالیت بدنی کمک کند.
یک نکته احتیاط: فشرده سازی بیش از حد روی شکم می تواند گردش خون را مختل کند و می تواند اثرات منفی بر فشار خون داشته باشد. همچنین می تواند به سوزش سر دل و سوء هاضمه کمک کند.

>شکم بند دوران بارداری (کد: 210110) آدور


3. آنها نشانه های بیرونی برای وضعیت بدن ارائه می دهند
شکم بند بارداری نشانه های خارجی را برای بدن شما فراهم می کنند تا وضعیت مناسب را تسهیل کنند. با حمایت از کمر و بالاتنه، شکم بندهای بارداری باعث تقویت وضعیت صحیح بدن شده و از کشیدگی بیش از حد کمر جلوگیری می کنند. ظاهر معمولی "swayback" بارداری به دلیل حمل وزن اضافی در جلوی بدن در ترکیب با کشش و ضعیف شدن عضلات اصلی اصلی است که از ستون فقرات حمایت می کنند.
4. به شما این امکان را می دهند که به راحتی در فعالیت های روزانه شرکت کنید
ورزش در دوران بارداری فواید بسیاری برای سلامتی دارد. مطالعه ای در Current Reviews in Musculoskeletal Medicine Trusted Source نشان می دهد که ورزش قبل از تولد تأثیر مثبتی بر سلامتی دارد.
ورزش و استقامت عضلانی را افزایش می دهد و بروز فشار خون، افسردگی و دیابت را کاهش می دهد. بسیاری از زنان به دلیل درد و ناراحتی قادر به ورزش یا ادامه کار در دوران بارداری نیستند. پوشیدن شکم بند می تواند به کاهش ناراحتی کمک کند و امکان شرکت در فعالیت های روزانه را فراهم کند و در نتیجه مزایای فیزیکی و مالی به همراه داشته باشد.

5. می توان آنها را بعد از بارداری برای حمایت پوشید

کاهش قدرت مرکزی در هفته های بعد از تولد شایع است. عضلات و رباط هایی که در دوران بارداری کشیده شده اند برای بهبودی نیاز به زمان دارند. ضعف همراه با وظیفه سخت مراقبت از نوزاد می تواند چالش برانگیز باشد و منجر به آسیب شود.
بسیاری از زنان متوجه می شوند که پوشیدن شکم بند پس از زایمان حمایت بیشتری از شکم و کمر می کند و ناراحتی را کاهش می دهد. شکم بند می تواند برای زنانی که جدا شدن ماهیچه های شکم (دیاستاز رکتی) را تجربه کرده اند، با بازگرداندن ماهیچه های شکم به صورت فیزیکی مفید باشد. همراه با تمرینات خاص، این ممکن است به بستن شکاف بین عضلات شکم کمک کند.
به یاد داشته باشید، شکم بند یک راه حل موقت است. این بیماری زمینه ای یا اختلال عملکرد را بهبود نمی بخشد. با حمایت از شکم، می‌تواند ماهیچه‌های زیرین را خاموش کند و در درازمدت باعث افزایش ضعف شود.
نکات مهمی که باید در مورد بستن شکم بند بدانید
برای جلوگیری از وابستگی بیش از حد، هر بار بیش از دو تا سه ساعت از شکم بند استفاده نکنید.
تمرینات برای تقویت شکم باید همراه با استفاده از شکم بند برای تقویت عضلات مرکزی در دوران بارداری و بعد از آن انجام شود.
همیشه قبل از استفاده از هرگونه لباس فشرده با پزشک خود مشورت کنید. زنانی که دارای گردش خون ضعیف یا فشار خون غیرطبیعی هستند ممکن است از استفاده از شکم بند توصیه شود.
شکم بندهای بارداری برای استفاده موقت هستند و راه حل دائمی نیستند. مهم است که به اختلال اساسی رسیدگی شود. ارجاع به فیزیوتراپی برای رفع درد مداوم در دوران بارداری و بعد از آن توصیه می شود.