انواع دستگاه های بخور و نحوه استفاده ایمن از آنها

انواع دستگاه های بخور و نحوه استفاده ایمن از آنها

انواع دستگاه های بخور و نحوه استفاده ایمن از آنها

اگر هوای داخل خانه شما خشک است، ممکن است بخواهید یک مرطوب کننده را امتحان کنید. هوای خشک اغلب در ماه های زمستان که گرما روشن است اتفاق می افتد. افزودن رطوبت به هوا با کمک یک مرطوب کننده می تواند علائم سرماخوردگی و آلرژی و حتی خونریزی بینی و خشکی پوست را تسکین دهد.
با این حال، همه دستگاه های بخور یکسان نیستند. به مطالعه ادامه دهید تا در مورد انواع مختلف دستگاه های بخور و نحوه استفاده ایمن از آنها از جمله در اطراف کودکان بیاموزید.
انواع دستگاه بخور
همه دستگاه های بخور رطوبت را به یک شکل در هوا آزاد نمی‌کنند. چندین نوع وجود دارد. برخی بخور گرم و برخی سرد هستند . که استفاده های مختلف دارند در این مقاله سعی داریم تعدادی از دستگاه های بخور سرد و گرم را معرفی کنیم با ما همراه باشید.

نحوه استفاده ایمن از دستگاه بخور
قبل از استفاده ی دستگاه بخور در خانه، باید از برخی از خطرات و اقدامات احتیاطی ایمنی این دستگاه ها برای جلوگیری از واکنش های نامطلوب بهداشتی آگاه باشید.
رطوبت را مدیریت کنید
رطوبت زیادی به اتاق اضافه نکنید. شما نمی خواهید رطوبت یک اتاق بیش از 50 درصد باشد. وقتی رطوبت از این درصد بیشتر شود، باکتری ها و کپک ها رشد می کنند. این می تواند باعث ایجاد شرایط تنفسی مانند آلرژی و آسم شود.
در حالت ایده آل، رطوبت یک اتاق باید بین 30 تا 50 درصد باشد. شما می توانید یک رطوبت سنج برای اندازه گیری رطوبت خانه خود خریداری کنید.
دستگاه بخور خود را فقط در مواقعی که به آن نیاز دارید، روشن کنید، نه همیشه، تا سطح رطوبت را پایین نگه دارید.
از آب مقطر استفاده کنید
یکی دیگر از خطرات سلامتی هنگام کار با دستگاه بخور مربوط به ذرات دیگری به غیر از آب است که در هوا منتشر می شود. ذرات معدنی ناسالم را می توان بوسیله یک مرطوب کننده، به ویژه با دستگاه های بخور سرد ، آزاد کرد.
آب مقطر مواد معدنی کمتری در خود دارد و می توان آن را برای استفاده در دستگاه های بخور خود خریداری کرد.
دستگاه خود را تمیز نگه دارید
همیشه باید دستگاه بخور خود را بعد از هر بار استفاده تمیز کنید و قبل از استفاده مجدد مطمئن شوید که مخزن آب کاملاً خشک شده است.
برای جلوگیری از استفاده از آب ایستاده قدیمی که ممکن است حاوی کپک ها یا سایر باکتری ها یا قارچ ها باشد، آب مخزن دستگاه بخور خود را هر شب بشویید و جایگزین کنید.
ممکن است متوجه تجمع سفیدی در داخل دستگاه بخور شوید. این به عنوان فلس شناخته می شود و می تواند در هوا منتشر شود و باعث ورود ذرات به ریه ها شود که منجر به مشکلات سلامتی شود.
برای جلوگیری یا از بین بردن رسوب یا کپک، دستگاه بخور خود را هر چند روز یکبار با آب و سرکه یا با محلول تمیزکننده دیگری که سازنده توصیه می کند تمیز کنید.
اگر دستگاه بخور قدیمی‌ را به‌طور مرتب تمیز نکرده‌اید، باید تعویض کنید.
فیلترها را مرتباً تعویض کنید
برخی از دستگاه ها نیاز به فیلتر یا قطعات دیگری دارند که باید تمیز یا تعویض شوند. به عنوان مثال، طبق دستورالعمل سازنده، فیلتر دستگاه بخور مرکزی خود را به طور مرتب تعویض کنید.
درهای داخلی را باز نگه دارید
برای جلوگیری از رطوبت بیش از حد اتاق، مطمئن شوید که درب اتاق را باز است تا هوا به داخل و خارج از فضا جریان یابد.
هنگام استفاده از مرطوب کننده در اتاق کودک قضاوت خوبی داشته باشید
همه دستگاه‌ها شبیه هم نیستند، بنابراین اگر شب‌ها در اتاق کودکتان کار می‌کند، باید ایمن‌ترین گزینه را در نظر بگیرید.
دستگاه بخوری که آب داخل آن را می‌جوشاند یا گرم می‌کند ممکن است ایمنی زیادی نداشته باشد. از طرف دیگر، دستگاه های بخور سرد می توانند عناصر مضر بیشتری را در هوا منتشر کنند، بنابراین باید آن را تمیز نگه دارید.

خطرات و اقدامات احتیاطی رطوبت ساز
استفاده ایمن از یک دستگاه بخور باید خطرات را کاهش دهد، اما موارد زیر را در نظر داشته باشید:
رطوبت بیش از حد در یک اتاق می تواند خطرناک باشد.
دستگاه های بخور نجس می توانند عناصر مضری را منتشر کنند که می تواند منجر به مشکلات تنفسی شود.
دستگاه های بخور گرم در صورت لمس ممکن است کودکان را بسوزانند.
دستگاه های بخور سرد ممکن است مواد معدنی خطرناک و سایر ذرات را که ریه ها را تحریک می کنند پراکنده کنند.
آب مقطر بی خطرترین نوع آب برای استفاده با دستگاه بخور است.
یک دستگاه بخور قدیمی ممکن است حاوی باکتری‌های مضر یا کپک باشد که نمی‌توانید آن‌ها را تمیز یا حذف کنید.

توصیه هایی برای دستگاه های بخور
انواع و مارک های مختلفی از دستگاه های بخور موجود است. قبل از خرید، تصمیم بگیرید که چه نوع دستگاهی به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می کند.
در اینجا چند نکته وجود دارد که هنگام خرید دستگاه بخور باید در نظر بگیرید:
تصمیم بگیرید که چه نوع  دستگاه بخوری در فضای شما بهتر کار می کند. اگر قصد دارید از دستگاه در اتاق کودک خود یا در فضایی استفاده کنید که ممکن است به طور تصادفی دستگاه لمس شود، دستگاه های بخور سرد ممکن است بهترین باشند. دستگاه های بخور گرم ممکن است ترجیح داده شوند زیرا آب را قبل از بیرون آمدن گرم می‌کنند و هوا را ایمن‌تر می‌کنند، اما نباید در اطراف کودکان استفاده شوند.
قبل از خرید دستگاه بخور، نظرات و رتبه‌بندی‌های آن را بخوانید. یک دستگاه بخور خوب به خوبی کار می کند و تمیز کردن و نگهداری آن آسان است.
تنظیمات موجود روی دستگاه بخور را در نظر بگیرید. آیا می خواهید بتوانید دستگاه خود را برای نیازهای خود تنظیم کنید؟
اتاقی را که دستگاه بخور در آن کار می کند اندازه گیری کنید. دستگاهی را بخرید که مناسب فضای شما باشد.

>مزایای استفاده از دستگاه بخور

معرفی انواع دستگاه های بخور موجود

دستگاه بخور گرم مدل MF 2010 آنی ساز سبب کاهش آلرژی‌ها و آلاینده‌های هوا می‌شود که این نیز به نوبه خود به کاهش حملات آلرژی و آسم و نیز کنترل تنفس کمک می‌کند. بخور گرم تمرکز را بالا برده و از خشکی چشم و پوست جلوگیری میکند. هم چنین شما می توانید با خرید بخور گرم سبب ایجاد رطوبت در هوا و کمتر شدن گرد و غبار، تقویت سیستم ایمنی شوید و علائم سرماخوردگی را تسکین دهید. 

نوع:گرم
رطوبت سنج: ندارد
تایمر:ندارد
فیلتر‌ ضدرسوب:ندارد
قابلیت خاموشی خودکار:ندارد
کنترل از راه دور:ندارد
مدت زمان استفاده:24 ساعت
جنس:پلاستیک
سایر ویژگی ها
مخزن خوشبو کننده: دارد-هشدار اتمام آب: دارد

 

دستگاه بخور گرم مدل  1100 سامان باعث ایجاد رطوبت در محیط به میزان مناسب گردیده و باعث جلو گیری از بیماری های ریوی و ویروسی که بیشتر در اثر خشکی هوا و استفاده از وسایل گرمایشی مانند شومینه و بخاری ایجاد میشود گردیده است.میزان بخار و مدت آن بستگی به سختی آب مناطق مختلف دارد که درصورتی که حجم بخار کمبود میتوان از میزان کمی نمک استفاده کنید. این دستگاه از بالاترین ضریب ایمنی یرخوردار است .

نوع:گرم
رطوبت سنج: ندارد
تایمر:ندارد
فیلتر‌ ضدرسوب:ندارد
قابلیت خاموشی خودکار:ندارد
کنترل از راه دور:ندارد
مدت زمان استفاده:10 ساعت
جنس:پلاستیک
سایر ویژگی ها
مخزن خوشبو کننده: دارد

 

 

دستگاه بخور سرد مدل MD45 اکیومد دارای سیستم پیشرفته اولتراسونیک با تولید قطرات بسیار ریز که میتواند رطوبت را به صورت یکسان و یکنواخت پخش کند و از سلامتتان محافظت کند.
با یک کلید سرعت بخور را به ماکسیمم و مینیموم تنظیم کرده و سطح رطوبت را میتوانید انتخاب کنید.

نوع: بخور سرد
رطوبت سنج: دارد
تایمر:دارد
فیلتر‌ ضدرسوب:دارد
قابلیت خاموشی خودکار:دارد
مدت زمان استفاده:تا بیش از 13 ساعت
حداکثر میزان تولید بخار:250 میلی لیتر
سایر ویژگی ها:عملکرد بی صدا و حالت شب _امکان روشن بودن در تمام طول شب و اتاق کودک

دستگاه بخور مدل Zephyr لانافرم از ارتعاشات فراصوت استفاده می کند. قطره های آب به لطف ارتعاشات دیسک سرامیک و فن مانند به صورت یک غبار ریز توزیع می شوند. با شدت قابل تنظیم رطوبت در سه سطح مختلف، می توانید از دستگاه رطوبت ساز Zephyr برای رطوبت بخشیدن به هر اتاق در خانه یا فضای کار خود با حداکثر سطح 25 متر مربع استفاده کنید.با یک مخزن آب 4.5 لیتری، می توان تقریباً 17 ساعت از دستگاه رطوبت ساز Lanaform Zephyr استفاده کرد.

نوع:سرد-رطوبت ساز برای کودکان هم قابل استفاده است
رطوبت سنج:دارد
تایمر:ندارد
فیلتر‌ ضدرسوب:دارد
رنگ:سفید
قابلیت خاموشی خودکار:دارد
کنترل از راه دور:ندارد
حداکثر میزان تولید بخار:حداکثر سطح 25 متر مربع
جنس:پلاستیک
سایر ویژگی ها
فیلتر مایع زدایی داخلی-عملکرد با صفحه لمسی

دستگاه بخور سرد MD70 اکیومد با تکنولوژی اسپری التراسونیک با تولید قطرات بسیار ریز فضایی رطوبت یکسان و یکنواخت را ایجاد میکند. عملکرد این دستگاه بیصدا بوده و پخش بو با امکان استفاده از خوشبو کننده و رایحه های مختلف از دیگر امکانات این محصول است.
نوع:سرد-رطوبت ساز برای کودکان هم قابل استفاده است
رطوبت سنج:ندارد
تایمر:ندارد
فیلتر‌ ضدرسوب:دارد
رنگ:سفید
قابلیت خاموشی خودکار:دارد
کنترل از راه دور:ندارد
حداکثر میزان تولید بخار:حداکثر سطح 25 متر مربع
جنس:پلاستیک

ما سعی کردیم در این مقاله انواع دستگاه بخور موجود در فروشگاه را معرفی کنیم جهت خرید به سایت دی ام کالا مراجعه کنید و جهت مشاوره با شماره 90003232 تماس بگیرید.