موزیک چه تاثیری در ورزش کردن دارد

زمانی که ورزش هوازی مثل تردمیل ، دویدن و یا پیاده روی , دوچرخه سورای و … انجام می دهید خوب است از طریق یک هدفون موزیک پر انرژی گوش دهید.اگر تمرینات گفته شده را از طریق دستگاه های هوازی مثل دوچرخه ثابت و تردمیل انجام می دهید ، گوش دادن به موسیقی بسیار ضروری تر می باشد.به دلیل آنکه شما هنگامی که درون یک محیط بسته ورزش می نمایید این محیط دارای تنوع کمتری می باشد و همچنین باعث می گردد تا احساس دل زدگی به شما دست بدهد.

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته موزیک به چهار طریق به شخصی که تمرین می کند یاری می رساند و باعث می شود تا تمرینات و فعالیت ورزشی خود را بهتر انجام بدهد.

۱-گوش دادن به موزیک باعث می شود تا ذهن ورزشکار از مقدار زمان صرف شده ، دور گردد و باعث جلوگیری از خستگی می شود.

۲- .به حالت ریتمیک کار کردن در هنگام تمرین می تواند یک نوع مهارت فیزیکی به حساب آید و کیفیت تمرین را بالا ببرد.

۳- ورزشکار با گوش دادن به موزیک می تواند حرکات ریتمیک انجام بدهد.و از همین طریق حرکاتش سریع تر می شود.در اصل با گوش دادن به موزیک بازدهی بدن را بالا برده و موفقیت بیشتری کسب می گردد.

۴-گوش دادن به موزیک یک محرک می باشد ، همانند داروی مسکن باعث آرامش بخشیدن می گردد. حالت دوم این عمل باعث کاهش میزان استرس می گردد.بعضی از موزیک هایی که به صورت آثار کلامی و حماسی خوانده و اجرا شده است را گوش بدهید . این گونه موزیک ها به شما حس رزم آوری و اعتماد به نفس می دهد که در حین تمرین مناسب خواهد بود.

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته مردم افراد زمانی که موزیک گوش می دهند به آن واکنش نشان داده حال اگر موسیقی ریتمیک باشد تحرکات آنها هم ریتمیک خواهد بود .موزیک منبع و مرکز انگیزش انسان محسوب می شود و هرشخصی باید متناسب با ذوق و نوع موسیقیایی خود به موسیقی گوش دهد تا از آن لذت کامل را ببرد و بتواند به محرک های آن واکنش نشان بدهد. سلیقه موسیقی بسیار شخصی است و باید به آن احترام گذاشته شود.ضربان قلب شخص هرگز نباید بیشتر از ۹۰ درصد بیشینه ظرفیت خود برسد. برای محاسبه کردن بیشینه ظرفیت ضربان قلب خود ابتدا عدد سن را از عدد ۲۲۰ کم کنید، سپس حاصل این تفریق معمولا بین ۲۰۰ تا ۱۵۰ می باشد. اشخاص در هنگام ورزش هوازی به روش تناوبی، هنگامی که بیشترین میزان کالری را از دست می دهند که ضربان قلب آنان حدود ۷۰ درصد حداکثر ظرفیت باشد.زیرا در زمانیکه ضربان قلب به بیش از این عدد می رسد شدت تمرین برای فرد بسیار بالا است و او خوب نمی تواند تنفس کند اصطلاحا فرد از نفس می افتد. درهنگام ورزش هوازی اکسیژن فاکتور بسیار مهمی است که نتیجه تمرین و چربی سوزی به آن بستگی دارد. در حین انجام تمرینات هوازی هرگز نباید فشار تمرین آنقدر زیاد باشد که نتوانید حرف بزنید.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

ارتباط با تیم فروش و پشتیبانی