Compression stockings

بیماری واریس نشاندهنده نارسایی وریدها یا همان سیاهرگ‌های سطحی اندام‌هاست که در نتیجه دیواره رگ‌ ها و نارسایی دریچه‌های لانه کبوتری ایجاد می‌شود. اگرچه واریس در اندام‌های تحتانی (پاها) شایع‌تر است اما در سایر اندام‌ها حتی مری هم ممکن است ایجاد شود. هرورید که همان  (سیاهرگ) می باشد دارای دریچه‌های کنترل کننده جریان خون است. که نارسایی در این دریچه‌ها و اختلال در عملکرد طبیعی آن منجر به واریس می‌شوند.

دستکش جراحی لاتکس دار یک بار مصرف برایاولین بار در سال 1964 توسط آنسلین تولید و مورد استفاده قرار گرفت وی از همین روش برای ساخت کاندوم استفاده کرد.

این دستکش ها از پلیمر های مختلفی نظیر لاتیکس لاستیک نیتریل و یا نیپرین نیز ساخته می شوند.دستکش های جراحی در حالی که طی عمل احساس راحتی را برای تیم جراحی فراهم می سازند در برابر بیمار وتماس مستقیم با وی نوعی مزیت به حساب می آیند.

حساسیت به لاتکس:

پروتین محلول در آب موجود در لاتکس طبیعی دارای آنتی ژنی است که می تواند سبب واکنش های آلژیک گردد.

دو نوع واکنش مشاهده می گردد:

1-موضعی:سبب راش پوستی خارش قرمزی و کهیر می گردد.

2-سیستمیک:هنگامی که با غشای مخاطی مرتبط باشد.در موارد شدید سبب شوک آنافیلاکسی یا مرگ می گردد.

افرادی که به موز آووکادو شاه بلوط و میوه کیوی حساسیت دارند معمولا به لاتکس نیز حساسیت و یا آلژی دارند.

دستکش جراحی لاتکس دار :

دستکش های جراحی لاتکس دار از لاستیک طبیعی ساخته شده اند که حس عالی لمس کردن را فراهم ساخته و از حساسیت بالایی برخوردار می باشد.

اگرچه دستکش های جراحی که امروزه در دسترس می باشند از مواد دیگری نظیر پلی سوپرین نیز ساخته می شوند ولی دستکش های جراحی لاتکس دار برای انجام عمل توسط جراحان ترجیح داده می شوند چرا که امروزه این مدل توسط تکنولوژی بهبود یافته وحساسیت پوستی کم تری را ایجاد می کند.

لاتکس به ایجاد کشسانی بیشتر شناخته می شود.این بدین معناست که با ایجاد چنین کشسانی می تواند باعث آسان پوشیده شدن دستکش توسط فرد شود.

wheelchair
همه ی ما با افرادی که بنا به دلایلی مجبور به استفاده از ویلچر هستند آشنایی داریم. شاید ویلچر تا حدی امکان انجام برخی از امور را برای ایشان دشوار و یا غیر ممکن کرده است اما هدف شرکت های تجهیزات پزشکی طراحی و تولید بهترین نوع ویلچر و کاملا متناسب با نیازهای این دوستان است.ویلچر عضو مهم زندگی آنهاست بنابراین در طراحی آن باید تمام نیازهای روزانه و نحوه انجام راحت و سریع این امور توسط ویلچر مد نظر قرار گرفته باشد.

 

قند خون و عوارض ناشی از آن
ابتلا به قند خون را شاید بتوان آغاز بروز یکسری مشکلات و بیماری های دیگر دانست. البته لزوما ابتلا به قندخون به معنای حتمی بودن سایر مشکلات نیست چراکه اگر فرد مبتلا به خوبی دستورات پزشکی را رعایت کرده و از سلامت خود مراقبت کند حتما بر این مشکل غلبه کرده و بیماری دیگری در وجودش عود نمیکند. در هر صورت فرد مبتلا باید از خطرات و پیشامدهای احتمالی آگاه بوده و در پیشگری از آنها کوشا باشد.

nebulaizer 2

نبولايزرها برای  يک درمان يا داروي اسپري زا براي بيمارانی که داراي بيماري هاي تنفسي مشخص فراهم مي آورند مورد استفاده قرار می گیرد .که  اين درمان بخصوص در وضعيت هايي مانند برونشيت و آسم شديد بسيار مؤثر هستند که نبولايزرها هم در منزل و هم در بيمارستان ها استفاده مي شود.که اغلب نبولايزرها را پنوماتيک (فعال شده توسط هواي فشرده ) يا اولتراسونيک هستند.

صفحه 1 از 4