با شروع فصل پاییز و زمستان که هوا سرد و خشک می شود بسیاری از افراد در صدد پیدا کردن راهی برای مرطوب نگه داشتن پوستشان هستند. یکی کار های مفیدی که می توان انجام داد استفاده از بخار آب برای مرطوب کردن لایه شاخی پوست است.بخور آب برای لایه شاخی پوست مفید است البته به شرط اینکه پس از استفاده از بخور پوست خود را با استفاده از یک کرم مرطوب کننده نرم کنید. تبلیغات بی پایه باعث شکل گیری باور هتای غلطی در استفاده از بخور شده است.بخور آب معمولی برای رفع خشکی پوست بسیار خوب است و شما را شاداب تر می کند اما تصوراتی مبنی بر اینکه بخور بر منافذ باز پوست تاثیر می گذارد غلط است بخور دادن تاثیری در بستن منافذ پوست ندارد.اگر شما مشکل پوستی خاصی ندارید و لایه شاخی پوستتان سالم است و قادر است آب موجود در خود را حفظ کند با بهره گیری از بخار آب می تواند پوستتان را شاداب تر کنید و حتی اگر لایه شاخی پوست این فاکتور سلامت را نداشته باشد و مدام خشک و پوسته پوسته شود در این حالت هم استفاده از بخور آب معمولی و کرم مرطوب کننده می تواند پوست را بهتر و شاداب تر نشان دهد.این حالت در برخی از بیماری های ژنتیکی که به ماهش غدد چربی ساز و کاهش غدد تولید عرق منجر می شوند دیده می شود.این افراد به دلیل بیماری ذاتی ای که دارند پوستشان خاصیتی پیدا می کند که تمایل به پوسته پوسته شدن دارد که این حالت ناراحت کننده است و بخور می تواند برایشان مفید باشد.ار آنجا که استفاده از دستگاه های بخور سرد و بخور گرم در خانواده ها رایج شده است لازم به توضیح است که بخاری که سرد باشد لایه شاخی پوست را می شکند ولی مختصر دمای آن در حد 14 تا 20 درجه می تواند لطافت خاصی به پوستتان ببخشد.

cool mist humidifier vs. warm mist humidifier
مسلما کاربرد وسایل گرمازا در زمستان سرد امری اجتناب ناپذیر است. وسایل گرمازا هرچند از یک طرف گرمای لازم محل سکونت و کار را فراهم میکنند اما از طرف دیگر باعث خشکی هوا نیز میشوند. بنابراین در کنار این وسایل گرمازا استفاده از یک دستگاه بخور نیز امری واجب به نظر میرسد. پیش از خرید بخور بهتر است به بررسی انواع موجود در بازار بپردازید و در این راستا اولین سوالی که ذهن هر مخاطب را درگیر میکند تفاوت میان بخور سرد و بخور گرم است.

what is cool mist humidifier
یکی از انواع رایج و بسیار کارآمد دستگاههای بخور، بخور سرد تبخیری است. در قدیم تنها راه مرطوب نگه داشتن محیط گذاشتن یک کتری بر روی اجاق و تبخیر شدن آب آن جهت ایجاد رطوبت بود. شاید بتوان گفت اصل عملکرد بخور سرد تبخیری بر همین مبنا است منتها با مدرن کردن همان روش پیشینیان. به عبارت دیگر، پیشرفت تکنولوژی با الهام گرفتن از روش پیشینیان به طراحی و تولید یک دستگاه بخور تبخیری اقدام کرده است.

why we should use cool mist humidifier
دستگاه بخور ابزاری مفید جهت حفظ سطح رطوبت در منزل، محل کار یا سایر اماکن است.دستگاههای بخور، چه سرد و چه گرم، به فضای مورد نظر شما رطوبت اضافه میکنند. از آنجا که هر دو دستگاه بخور سرد و بخور گرم مزایا و معایب خود را دارند بهتر است با روند کار هر دو جهت انتخابی بهتر اشنا شویم.

care of cool mist humidifier
دستگاههای بخور سرد با در نظر گرفتن سرعت در زندگی امروزه طراحی شده و نیاز به صرف وقت زیادی جهت تمیز کردن و مراقبت ندارد. البته این گفته بدین معنا نیست که به کل نظافت آنها را فراموش کرده و دستگاه را به حال خود رها کنید بلکه نسبت به سایر دستگاههای بخور نسل قبل از خود نظافت راحتتری دارد. اگر که بخور سرد به موقع نظافت نشود خود تبدیل به منبع تولید باکتری و گرد و غبار خواهد شد. بنابراین جهت حفظ کارایی دستگاه و همچنین سلامت خود این نکات را مد نظر داشته باشید:

صفحه 1 از 3