stethoscope

گوشی معاینه یا استتسکوپ وسیله ای جهت شنیدن صداهای داخلی بدن به ویژه قلب است. گوشی معاینه صداهای ضعیف را تقویت کرده و به تشخیص دقیق کمک میکند. هر گوشی از سه قسمت تشکیل شده است: قسمت دیافراگم، قسمت بل و لوله های هدایت کننده صدا.

سر گوشی که بر روی بدن قرار میگیرد چست پیس نامیده میشود که معمولا به صورت دو طرفه (و در برخی موارد یک طرفه) می باشد؛ یک طرف این چست پیس دیافراگم و طرف دیگر بل است (در برخی از گوشی ها چست پیس یک طرفه بوده و بل و دیافراگم هر دو در یک سمت قرار دارند). قلب یکی از پر سر و صداترین نقاط بدن است. شاید ابتدا فقط یک صدای ساده ی "تاپ تاپ" به گوش برسد اما همین صدای ساده دنیای پیچیده ی خود را دارد که دقیق شنیدن آن منجر به شناخت و تشخیص درست بیماری احتمالی می شود.
قسمت دیافراگم سطح بزرگتری داشته و نه تنها برای قلب بلکه برای سمع صداهای دیگر نقاط بدن از جمله ریه و همچنین فرکانس های بالا به کار میرود. بل کوچکتر بوده و برای شنیدن صداهای بم و فرکانس پایین استفاده می شود.
صدای طبیعی قلب شامل یک تاپ (S1)، سکوت و سپس یک تاپ دیگر (S2) می باشد. هرگونه صدایی که در هنگام سکوت شنیده شود حاکی از اتقافی غیرطبیعی در بدن است. صدای S1 و S2 ناشی از بسته شدن دریچه های قلب است؛ پس بین این دو صدا باید سکوت مطلق باشد؛ همچنین، خود دو صدای S1 و S2 باید با فرکانس و تن طبیعی شنیده شوند. هر صدایی غیر از این موارد غیرطبیعی بوده و باید مورد بررسی دقیق تر قرار گرفت. بنابراین شنیدن صدا و فرکانس ها به حدی مهم است که وجود یک گوشی معاینه استاندارد در تشخیص دقیق بسیار مهم و ارزشمند است. گوشی معاینه ارتعاشات قلب و بدن را به ارتعاشات صوتی تبدیل کرده و آنها را تشدید میکند.
امروزه انواع گوشی پزشکی به بازار ارائه شده است که پزشک بنابر هدف خود گوشی مناسب را انتخاب میکند؛ گوشی معاینه معمولی، گوشی معاینه تخصصی قلب، گوشی معاینه کودک، گوشی یک طرفه و یا گوشی دو طرفه همگی از انواع گوشی های پزشکی موجود در بازار هستند که در ساختار آنها حداکثر استاندارد به کار رفته است.

     
     
 

شست بند آتل دار WellCare 42005

THUMB BRACE- WELLCARE 42005شست بند آتل دار ولکر (WellCare) مدل 42005 جهت ثابت نگه داشتن انگشت شست دست طراحی و تولید شده است. شست بند آتل دار برای درمان مشکلاتی از قبیل سندروم دکوران، عارضه انگشست شکاربانان (یا اسکی بازان)، و پیچ خوردگی لیگامان (رگ به رگ شدن رباط انگشت شست) استفاده میشود.

مشخصات : شست بند آتل دار WellCare 42005

50،500 تومان


 

قوزک بند کشی با پد سیلیکون 62024

قوزک بند کشی با پد سیلیکون 62024از قوزک بند پا کشی با پد سیلیکون در موارد ورم های مفصلی و کشیدگی های ملایم قوزک مورد استفاده قرار می گیرد .

مشخصات : قوزک بند کشی با پد سیلیکون 62024

88،000 تومان


 

قوزک بند رکابی پمپ دار 62025

قوزک بند رکابی پمپ دار 62025قوزک بند رکابی پمپ دار مورد استفاده در موارد: ورم های مفصلی , پیچ خوردگی های قوزک به همراه بی ثباتی آن و بی ثباتی های مزمن قوزک می باشد.

مشخصات : قوزک بند رکابی پمپ دار 62025

117،000 تومان